Soodapritsitööd

Soodapuhastus või soodapritsimine on spetsiaalse seadmega madala rõhu abil märg sooda kandmine puhastatavale pinnale. Kokkupuutel puhastatava pinnaga soodakristallid “lõhkevad”. Selle “lõhkemise” tulemusena vabaneva energia abil eemaldatakse mustus või värv ilma puhastatavat pinda kahjustamata.

Tuntumad pritsimistehnoloogiad on liivapritsimine, milline töötab nö kraapimispõhimõttel – suure kiirusega liivaterad paisatakse vastu puhastatavat pinda, liivatera ei purune, vaid sisuliselt lõhub kõik tema teele sattunu. Teiseks tuntumaks on survepesu, millise tehnoloogia puhul kasutatakse puhastusainena kemikaale.

Seega soodapuhastuse põhiline erinevus teiste tehnoloogiatega võrreldes on see, et ta ei lõhu aluspinda. On ju teada tuntud see, et liivapritsiga vähegi eksides ehk siis pritsides liiva ühte kohta veidi kauem, tekkib sellesse kohta kiiresti auk. Liivapritsiga palkmaja puhastada on aga suisa võimatu.

Oleme puhastanud soodapuhastusega mitmeid muinskaitse hooneid, kuna just soodaga puhastamine ei riku puhastatavat pinda.

Et soodapuhastus on õrn, näitab kasvõi asjaolu, et sama tehnoloogiat kasutavad hambaarstid hammaste valgendamiseks.

Küsi pakkumist